Výtvarný obor

Mandalování

Fotodokumentace z hodin VO, kdy hlavním tématem výuky byla mandala a její interpretace ve výtvarném umění.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 36 )

Druhý ročník školní přehlídky Slavík a Klementýnka

Ukázka společných prací žáků VO prezentovaných na výstavě ku příležitosti druhého ročníku školní přehlídky Slavík a Klementýnka, která se konala v úterý 10. 04. 2018 v KZ Střelnice.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 13 )

Pod čepicí

S přicházejícím ochlazením vznikla práce pojmenovaná Pod čepicí. Celé období podzimu a zimy na Vás mohly přes okna naší ZUŠ vykukovat nejrůznější obličeje. Zachumlané tváře holek a kluků v barevných čepicích vytvořili šikovní výtvarníci z 1., 2. a 3. ročníku Výtvarného oboru.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 6 )

Já, architekt

V hodině nazvané Já, architekt jsme si povídali o tom, kdo je to architekt a co je jeho prací. Sami jsme si na toto povolání zahráli. Nejprve jsme si vytvořili návrh stavby (vlastního či vysněného domu, hotelu, domu pro kočku, atd.), který jsme dále rozpracovali do 3D podoby. Samozřejmě jsme mysleli i na okolí budovy a to v podobě zahrady, pláže, parkoviště, atd. Stačily nám k tomu jen barevné lepenky a kusy kartónu.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 16 )

Velikonoční Výtvarka

Týden před Velikonocemi se nesla Výtvarka v duchu tradičních atributů svátků samotných. Hemžilo se to zde malovanými vajíčky, zajíčky, slepičkami s kuřátky, aj. Hodiny jsme zpestřili prokládáním tematických pohádek, např. Chaloupka na vršku, díl s názvem Jak se pomlázky ztratily nebo legrační dvojicí Pat a Mat o Velikonocích.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 28 )

S žáčky na návštěvě v GJL na aktuální výstavě „Nic už nemám kromě nožů“

V rámci výuky VO jsme s žáčky Přípravného studia (skupinka A i B) navštívili Galerii Josefa Lieslera. I pro tentokrát jsme prošli aktuální výstavou s názvem Nic už nemám kromě nožů světově známého grafika a ilustrátora Pavla Fuksy skrze komentovanou prohlídku, na kterou navazovala výtvarná dílna Ve snu.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 39 )

S nejmenšími na výstavě Půlka krajiny je nebe v Galerii Josefa Lieslera

Také s žáčky přípravného studia jsme navštívili výstavu Půlka krajiny je nebe. Nejprve jsme si prošli vystavená díla skrze komentovanou prohlídku, poté jsme v rámci výtvarného workshopu vytvářeli vlastní práce inspirované autorčinými artefakty. Téma dílny bylo „V mlze“.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 23 )

Na výstavě Půlka krajiny je nebe v Galerii Josefa Lieslera

S žáky 2. a 3. ročníku jsme navštívili výstavu Půlka krajiny je nebe v GJL. Žáci se seznámili s vystavenými díly Markéty Váradiové skrze komentovanou prohlídku a výtvarný workshop na téma Geometrická krajina.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 48 )

Duté, zubaté a zářivé

Ve večerních čtvrtečních hodinách se v učebně Výtvarky rozsvítily zubaté tváře minidýní přímo pod šikovnými rukami žáků 3.ročníku.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 6 )

Podzimní čas ve Výtvarce

Ochutnávka výběru žákovských prací, které vznikaly v hodinách VO na společné téma Podzimní čas. Více uvidíte v rámci výstavy, která právě probíhá v prostorách školy.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 41 )

Termíny školních akcí - hra na klavír
/ 23. 2018 v 20:07

Milí rodiče,

pro přehled si pročtěte termíny školních akcí. Týká se převážně žáků klavírního oddělení.

Slavnostní vyhodnocení školní přehlídky - 1. část
/ 13. 2018 v 13:12

První část slavnostního vyhodnocení školní přehlídky "Slavík a Klementýnka" proběhne ve středu 18. dubna 2018 od 17:00 v kostele Stětí sv. Jana Křtitele.

Pozvánka na koncert žáků klavírního oddělení
/ 11. 2018 v 22:06

Koncert žáků klavírního oddělení, 15. května 2018  v 18:00 v hudebním koutku.