Výtvarný obor

Rybí trh

Už nějakou dobu s žáky VO na hodině zpracováváme téma Mořský svět. Úterní hodina se nesla v duchu rybího trhu, kdy pod šikovnýma rukama žáků 1. ročníku vznikaly nejrůznější a nejbarevnější ryby, rybky i úplně malé rybičky. K práci nám postačil barevný papír, lepidlo, nůžky a v neposlední řadě šikovnost a kreativita samotných žáků.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 16 )

Kočkování

Naši nejmladší žáčci ze Čtverylky měli tento týden poslední výuku Výtvarky v tomto školním roce. Hodina si tedy žádala něco speciálního, z čeho by měl každý radost a finální výtvor si mohl vzít s sebou domů. Kočkování bylo jasnou volbou :-)! Každý žáček si kresebně ozdobil svou vlastní látkovou kočičku a to speciálními zažehlovacími fixami na textil. Jakmile byl mazlík hotový, děti mu vymyslely a nakreslily domeček nebo pelíšek s hračkami.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 22 )

Můj hrad

Hodina s názvem Můj hrad se nesla v duchu hry se základními geometrickými tvary. V úvodní aktivitě jsme si tvary pojmenovali a zkusili si je přiřadit ke správnému obrazci. Poté jsme si pohráli s barevnými dřevěnými kostkami, které jsme stavěli do nejrůznějších hradů a věží. Nakonec jsme stavbu v podobě nastříhaných geometrických tvarů přenesli na papír. S geometrií jsme pracovali i další hodinu. Opětovně jsme si procvičili již naučené. Nyní nebylo téma orientované pouze na budovy, ale zkusili jsme si vytvořit obrázek za použití čtverce, obdélníku, trojúhelníku a kruhu dle vlastní fantazie.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 21 )

HAVĚTNÍK

Ve čtvrtek 03. 05. 2018 proběhla v ZUŠ vernisáž výstavy s přednesem nesoucí název Havětník. Hlavním inspiračním zdrojem byla stejnojmenná kniha od Jiřího Dvořáka. Celá akce vznikla díky spolupráci Výtvarného a Literárně-dramatického oboru. Žáci LDO si vybrali deset „hmyzáků“, které žáci VO výtvarně ztvárnili. Všechny prostory školy se tak proměnily v kuriózní místo plné naddimenzované havěti. Mezi prezentovanými díly jsou ke spatření rybenka, blecha, strašilka, vosa, klíště, čmelík, rušník, komár, rus domácí, prachovka, aj. Děkujeme nejen šikovným žákům, ale také všem zúčastněným za hojnou účast na vernisáži.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 23 )

Dobrodružství s uměním aneb MŠ v ZUŠ

Ve čtvrtek 03. 05. 2018 se přišli do ZUŠ podívat žáčci z mateřských školek. Prošli si nejen prostory školy, ale také se seznámili s jednotlivými obory skrze připravené krátké aktivity. Ve Výtvarce vznikaly prstové loutky. Hemžilo se to tu nejrůznějším a nejbarevnějším hmyzem.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 59 )

Mandalování

Fotodokumentace z hodin VO, kdy hlavním tématem výuky byla mandala a její interpretace ve výtvarném umění.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 36 )

Druhý ročník školní přehlídky Slavík a Klementýnka

Ukázka společných prací žáků VO prezentovaných na výstavě ku příležitosti druhého ročníku školní přehlídky Slavík a Klementýnka, která se konala v úterý 10. 04. 2018 v KZ Střelnice.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 13 )

Pod čepicí

S přicházejícím ochlazením vznikla práce pojmenovaná Pod čepicí. Celé období podzimu a zimy na Vás mohly přes okna naší ZUŠ vykukovat nejrůznější obličeje. Zachumlané tváře holek a kluků v barevných čepicích vytvořili šikovní výtvarníci z 1., 2. a 3. ročníku Výtvarného oboru.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 6 )

Já, architekt

V hodině nazvané Já, architekt jsme si povídali o tom, kdo je to architekt a co je jeho prací. Sami jsme si na toto povolání zahráli. Nejprve jsme si vytvořili návrh stavby (vlastního či vysněného domu, hotelu, domu pro kočku, atd.), který jsme dále rozpracovali do 3D podoby. Samozřejmě jsme mysleli i na okolí budovy a to v podobě zahrady, pláže, parkoviště, atd. Stačily nám k tomu jen barevné lepenky a kusy kartónu.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 16 )

Velikonoční Výtvarka

Týden před Velikonocemi se nesla Výtvarka v duchu tradičních atributů svátků samotných. Hemžilo se to zde malovanými vajíčky, zajíčky, slepičkami s kuřátky, aj. Hodiny jsme zpestřili prokládáním tematických pohádek, např. Chaloupka na vršku, díl s názvem Jak se pomlázky ztratily nebo legrační dvojicí Pat a Mat o Velikonocích.

› celou fotogalerii naleznete zde ( počet fotografií 28 )

POZVÁNKA NA ZÁVĚREČNÉ PŘEDSTAVENÍ TANEČNÍHO OBORU
/ 14. 2018 v 11:35

Představení se koná v pondělí 18. června od 17:00 v KZ Orfeum.

POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU
/ 14. 2018 v 11:42

Představení se koná ve čtvrtek 21. června od 16:00 v prostorách školy.

POZVÁNKA NA 11. ROČNÍK FESTIVALU ORCHESTRŮ ZUŠ
/ 14. 2018 v 11:53

Tradiční festival se již po jedenácté koná v neděli 17. června 2018 v prostorách zahrady Františkánského kláštera. Jeho součástí je také umělecký piknik naší školy.