POZVÁNKA NA BENEFIČNÍ KONCERT CONSPIRATIA TRIA

út / 22. červen 2017 v 20:57

Skvostné spojení hoboje, fagotu a klavíru, které si zkrátka nesmíte nechat ujít, to je Conspiratio Trio. V Kadani vystoupí na benefičním koncertu pro oblastní charitu, který pořádá naše škola ve středu 28. června od 19:00 v kostelíku Stětí sv. Jana Křtitele. Společně vystupují již od roku 2005 a za tu dobu odehráli spoustu koncertů po celé České republice a pořídili řadu nahrávek. Jejich široký repertoár zahrnuje hudbu od baroka po současnost.

Iveta Trojanová studovala hru na hoboj na pardubické konzervatoři u MgA. Jiřího Křenka, v červnu 2015 dokončila Akademii múzických umění v Praze u Prof. Jiřího Mihule. Hraje v Moravské filharmonii Olomouc a v orchestru Moravského divadla Olomouc. Vypomáhá ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Komorní filharmonii Pardubice a v dalších tělesech. Pedagogicky působí na Zakladní umělecké škole v Přelouči a v Jeseníku, úspěšně připravuje děti na hudební soutěže a na studia na konzervatoři. Věnuje se sólové i komorní hře, s Con amore ensemble koncertují po celé republice. Zapojuje se aktivně do řady hudebních projektů.

Seznamte se s Ivetou Trojanovou https://www.youtube.com/watch?v=NmDmElmtN7g&feature=youtu.be

Radovan Skalický studoval hru na fagot na konzervatoři v Teplicích ve třídě profesora Mgr. Jiřího Spěváka. Účastnil se úspěšně několika hudebních soutěží (Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR, Pražské jaro) a interpretačních kurzů. V roce 2011 úspěšně zakončil studia na pražské AMU ve fagotové třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla jak samostatným recitálem, tak sólovým vystoupením se symfonickým orchestrem v rámci akademického cyklu „Ti Nejlepší“. Působí také jako hráč v několika komorních souborech (např. Duo Trinitas, Dioptrio či Dechový kvintet 4+1 ). Hraje v operním orchestru Severočeského divadla v Ústí nad Labem a od ledna 2012 také v Severočeské filharmonii Teplice. Pedagogicky působí na Konzervatoři v Teplicích.

Seznamte se s Radovanem Skalickým https://www.youtube.com/watch?v=3z0QPLFNXXs

Jan Dušek vystudoval konzervatoř v Teplicích (klavír, skladba). Od roku 2004 studoval skladbu na Akademii múzických umění (Prof. Hanuš Bartoň), v roce 2012 zde dokončil doktorandské studium. Od téhož roku působí jako odborný asistent tamtéž. Jako klavírista se zúčastnil několika mistrovských kurzů, své znalosti si rozšířil v letech 2013-14 soukromým studiem hry na klavír ve Vídni u Roberta Lehrbaumera, v roce 2015 v Paříži u Xiao-Mei Zhu a od roku 2016 v Londýně na Royal College of Music u Gordona Fergus-Thompsona. Získal ceny a čestná uznání v soutěžích (Concertino Praga, Mezinárodní klavírní soutěž B. Smetany, Mezinárodní soutěž Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramu). Pravidelně nahrává pro Český rozhlas. V roce 2015 vydal se sopranistkou Irenou Troupovou CD s kompletní písňovou tvorbou Viktora Ullmanna. Jan Dušek je členem Umělecké besedy a Společnosti Zdeňka Fibicha.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu a navíc přispět na dobrou věc. Veškeré vybrané dobrovolné vstupné poputuje do oblastní charity Kadaň. Na programu budou skladby R. Schumanna, C. Saint-Säense, F. Poulenca a dalších.

Conspiratio Trio

Benefiční koncert na podporu Oblastní Charity Kadaň