POZVÁNKA NA BENEFIČNÍ KONCERT CONSPIRATIA TRIA


út / 22. červen 2017 v 20:57

Skvostné spojení hoboje, fagotu a klavíru, které si zkrátka nesmíte nechat ujít, to je Conspiratio Trio. V Kadani vystoupí na benefičním koncertu pro oblastní charitu, který pořádá naše škola ve středu 28. června od 19:00 v kostelíku Stětí sv. Jana Křtitele. Společně vystupují již od roku 2005 a za tu dobu odehráli spoustu koncertů po celé České republice a pořídili řadu nahrávek. Jejich široký repertoár zahrnuje hudbu od baroka po současnost.

Iveta Trojanová studovala hru na hoboj na pardubické konzervatoři u MgA. Jiřího Křenka, v červnu 2015 dokončila Akademii múzických umění v Praze u Prof. Jiřího Mihule. Hraje v Moravské filharmonii Olomouc a v orchestru Moravského divadla Olomouc. Vypomáhá ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Komorní filharmonii Pardubice a v dalších tělesech. Pedagogicky působí na Zakladní umělecké škole v Přelouči a v Jeseníku, úspěšně připravuje děti na hudební soutěže a na studia na konzervatoři. Věnuje se sólové i komorní hře, s Con amore ensemble koncertují po celé republice. Zapojuje se aktivně do řady hudebních projektů.

Seznamte se s Ivetou Trojanovou https://www.youtube.com/watch?v=NmDmElmtN7g&feature=youtu.be

Radovan Skalický studoval hru na fagot na konzervatoři v Teplicích ve třídě profesora Mgr. Jiřího Spěváka. Účastnil se úspěšně několika hudebních soutěží (Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR, Pražské jaro) a interpretačních kurzů. V roce 2011 úspěšně zakončil studia na pražské AMU ve fagotové třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla jak samostatným recitálem, tak sólovým vystoupením se symfonickým orchestrem v rámci akademického cyklu „Ti Nejlepší“. Působí také jako hráč v několika komorních souborech (např. Duo Trinitas, Dioptrio či Dechový kvintet 4+1 ). Hraje v operním orchestru Severočeského divadla v Ústí nad Labem a od ledna 2012 také v Severočeské filharmonii Teplice. Pedagogicky působí na Konzervatoři v Teplicích.

Seznamte se s Radovanem Skalickým https://www.youtube.com/watch?v=3z0QPLFNXXs

Jan Dušek vystudoval konzervatoř v Teplicích (klavír, skladba). Od roku 2004 studoval skladbu na Akademii múzických umění (Prof. Hanuš Bartoň), v roce 2012 zde dokončil doktorandské studium. Od téhož roku působí jako odborný asistent tamtéž. Jako klavírista se zúčastnil několika mistrovských kurzů, své znalosti si rozšířil v letech 2013-14 soukromým studiem hry na klavír ve Vídni u Roberta Lehrbaumera, v roce 2015 v Paříži u Xiao-Mei Zhu a od roku 2016 v Londýně na Royal College of Music u Gordona Fergus-Thompsona. Získal ceny a čestná uznání v soutěžích (Concertino Praga, Mezinárodní klavírní soutěž B. Smetany, Mezinárodní soutěž Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramu). Pravidelně nahrává pro Český rozhlas. V roce 2015 vydal se sopranistkou Irenou Troupovou CD s kompletní písňovou tvorbou Viktora Ullmanna. Jan Dušek je členem Umělecké besedy a Společnosti Zdeňka Fibicha.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu a navíc přispět na dobrou věc. Veškeré vybrané dobrovolné vstupné poputuje do oblastní charity Kadaň. Na programu budou skladby R. Schumanna, C. Saint-Säense, F. Poulenca a dalších.Conspiratio Trio

Benefiční koncert na podporu Oblastní Charity Kadaň

AKTUALITY
POZVÁNKA NA ZÁVĚREČNÉ PŘEDSTAVENÍ TANEČNÍHO OBORU
út / 14. červen 2018 v 11:35

Představení se koná v pondělí 18. června od 17:00 v KZ Orfeum.

› více


POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU
út / 14. červen 2018 v 11:42

Představení se koná ve čtvrtek 21. června od 16:00 v prostorách školy.

› více


POZVÁNKA NA 11. ROČNÍK FESTIVALU ORCHESTRŮ ZUŠ
út / 14. červen 2018 v 11:53

Tradiční festival se již po jedenácté koná v neděli 17. června 2018 v prostorách zahrady Františkánského kláštera. Jeho součástí je také umělecký piknik naší školy.

› více


Kontakt

Základní umělecká škola
Klementa Slavického, Kadaň


Hlavní sídlo školy:
J. Švermy 474, 432 01 Kadaň
Odloučené pracoviště:
KZ ORFEUM, J. Švermy 825
432 01 Kadaň

IČ: 46789936
Zřizovatel: Město Kadaň www.mesto-kadan.cz
Telefon/Fax: +420 474 34 32 82
E-mail: zusks.kadan@seznam.cz

Navštivte nás také na

Facebook

Historie školy

První soukromou hudební školu otevřel v Kadani, v Žatecké ulici č. p. 87, Vojtěch Hrubý, který se do Kadaně přistěhoval v roce 1946 a záhy se stal přední osobností hudebního a kulturního života ve městě. V roce 1947 založil Kadaňské smyčcové kvarteto, které vystupovalo v následujícím složení: Marie Chmelíková - 1. housle; Vojtěch Hrubý - 2. housle; Rudolf Holub - viola a Václav Havel - violoncello.

» více