út / 13. červen 2018 v 12:31

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás informovat o plánovaném projektu naší školy, který je znám pod názvem "I ve mně je lídr" a do kterého se naše škola plánuje zapojit od školního roku 2018-2019. Skrze umělecké vzdělávání a výchovně-vzdělávací strategie se chceme soustředit u všech žáků na jejich dovednost a schopnost vědomého vedení sebe sama a to na základě konceptu osobního rozvoje Stephena R. Coveyho "Sedm návyků".

Věříme, že vědomé vedení sebe sama, plánování, pozitivní myšlení, schopnost představit si a vytyčit cíl, osobní hodnoty a priority, umět naslouchat druhému, respektovat a cenit si odlišnosti a s odvahou si vytvářet příležitosti, které posilují nadání a vášně nás samých, ale také druhých, jsou esence spokojeného a aktivního budoucího života.

Všechny tyto návyky z koncepce osobního rozvoje podle Stephena R. Coveyho se dají krásně budovat na základě uměleckého prožitku, na základě uměleckého vzdělávání a výchovy.  A my máme chuť tento nový rozměr otevřít.

Jak to vše bude fungovat? A o jaké nové věci se jedná?

Tím, že se naše škola připojí k projektu „I ve mně je lídr“ začne pracovat na cíleném rozvoji vedení sebe sama. Rozvoj je vedený tzv. zevnitř ven. To znamená, že nejprve se 7 návykům učí učitelé a zaměstnanci školy, poté se na základě naučených nových dovedností a zkušeností upravují výchovně vzdělávací strategie školního vzdělávacího programu – současné požadavky na očekávané výstupy ve výuce zůstanou beze změny. Hodnoty sedmy návyků prostupují skrze výuku a další činnosti školy k žákům a rodičům díky osobnímu příkladu a vedení pedagogů (zaměstnanců) školy. V rámci projektu je možné připojit také workshop sedmy návyků pro žáky i rodiče. Financování projektu je plánováno prostřednictvím OP VVV - šablony II.

Líbí se Vám tato naše myšlenka a budoucí směr? Chcete se do sedmy návyků aktivně zapojit s námi? Máte zájem o workshop sedmy návyků?

Více informací k tomuto programu najdete na http://www.franklincovey.cz/pro-skoly/

Knihu „7 návyků skutečně efektivních lidí“  a „7 návyků spokojené rodiny“ Stephena R. Coveyho; „7návyků šťastných dětí“ a „7 návyků úspěšných teenegerů“ Seana Coveyho či ukázkové učebnice, které zpracovávají sedm návyků, si můžete zapůjčit u nás ve škole.

Závěrem Vás prosíme o vyplnění přiloženého dotazníku.Dotazník můžete vyplnit elektronicky a zaslat emailem na adresu zusks.kadan@seznam.cz, nebo ho vyplit ručně a odevzdat do označené schránky v 1. patře školy. Dotazník je anonymní.

MOC VÁM DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI!

VĚŘÍME, ŽE NÁM JDE O SPOLEČNOU VĚC – PODPOROU A ROZVOJEM SILNÝCH STRÁNEK, TALENTŮ, DOVEDNOSTÍ  A VÁŠNÍ VAŠICH DĚTÍ/NAŠICH ŽÁKŮ PODPOROVAT JEJICH ZDRAVÉ SEBEVĚDOMÍ A SEBEROZVOJ PRO BUDOUCÍ SPOKOJENÝ ŽIVOT.

Dokumenty přiložené k příspěvku

Dotazník pro rodiče - K příspěvku je přiložen tento soubor: › Dotazník pro rodiče - "I ve mně je lídr"
Název dokumentu: Dotaznik_pro_rodice_Lidr_.docx
Tento dokumenty si stáhněte zde / Velikost: 141.6 kB

POZVÁNKA NA KLAVÍRNÍ RECITÁLY V RÁMCI III. ROČNÍKU KLAVÍRNÍCH KURZŮ "MLADÍ MLADÝM"
út / 11. červen 2018 v 13:55

Koncerty se konají v pondělí 16. července, úterý 17. července vždy od 18:00 v kostelíku Stětí sv. Jana Křtitele. Vstupné je dobrovolné.

POZVÁNKA NA ZÁVĚREČNÉ PŘEDSTAVENÍ TANEČNÍHO OBORU
út / 14. červen 2018 v 11:35

Představení se koná v pondělí 18. června od 17:00 v KZ Orfeum.

POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU
út / 14. červen 2018 v 11:42

Představení se koná ve čtvrtek 21. června od 16:00 v prostorách školy.