JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl

Po / 25. říjen 2018 v 13:50

Mladá Smetanova Litomyšl, která oslavila letos již 45. ročník, otevřela pomyslné brány i žákům Základní umělecké školy z Kadaně. Stalo se tak díky úspěchu našich herců a tanečníků na festivalu Prkna v Hradci Králové, kde byla vítězná inscenace Jáma a kyvadlo zařazena do programu  Mladé Smetanovy Litomyšle.

Čekal nás festivalový víkend plný hudby, divadla, tance, filmu, přehlídek a výtvarného umění.

Dostalo se nám opravdu vřelého přijetí, nejen od organizátorů, ale i od litomyšlského publika. Na festivalu jsme se v krásných prostorách Smetanova domu zaposlouchali do filmové hudby v podání BBQ Quarteta, se zpěvačkou Hanou Robinson a dalším hostem Varhanem Orchestrovičem Bauerem. Společně oslavili nedožité 100 narozeniny Leonarda Bernsteina. Mezi další zážitky patří i účast na Festivalovém plesu, který se letos nesl v duchu Formanových filmů „The Best of Miloš Forman´s Costumes“. Naše skupina vyrazila v kostýmech inspirovanými filmem Vlasy.

Program byl opravdu velice pestrý, poznali jsme nové přátele, prošli jsme si krásy Litomyšle, ochutnali trdelník na Starodávném jarmarku, kde bylo možno navštívit přes sto stánků s tradičními výrobky a bohatší o spoustu, nejen kulturních zážitků se vrátili do naší Kadaně.

Repríza tohoto představení se chystá na pondělí 12. listopadu 2018. Představení se odehraje v prostorách KZ Orfeum od 17:00. Těšíme se na Vás !

Mladá Smetanova Litomyšl

ŽÁKOVSKÝ KONCERT
Po / 15. říjen 2020 v 10:03

Žákovský koncert se koná ve středu 22. ledna od 18 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele

ZRUŠENÍ VÝUKY LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU - 6.1.2020
Po / 6. říjen 2020 v 12:14

Dne 6. 1. 2020 je zrušena výuka literárně-dramatického oboru pod vedením paní učitelky T. Bergmanové, výuka pod vedením pana učitele M.Metlického probíhá se změnou vzhledem k akci Tříkrálová sbírka. Děkujeme za pochopení.

TŘÍKRÁLOVÉ SETKÁNÍ
Po / 6. říjen 2020 v 12:24

Tříkrálové setkání se koná v pondělí 6. ledna 2020 od 15:00 so 17:00 na Mírovém náměstí v Kadani.