O PROGRAMU

Ct / 1. brezen 2019 v 09:19

rádi bychom vás blíže seznámili s programem I ve mně je lídr, ke kterému jsme se jako škola připojili začátkem školního roku 2018/2019. Program vychází z principů 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephena R. Coveyho a rozvíjí potřebné kompetence

(viz. obrázek).

Jako škola jsme se rozhodli zapojit do tohoto programu, který je zaměřen na osobnostní rozvoj nejen žáků, ale i nás dospělých a pomůže nám zmíněné principy včlenit do našeho vzdělávání. Proč jsme se rozhodli rozvíjet žáky i sebe také tímto směrem?

I ve mně je lídr je založen na nadčasových zásadách pro vedení sebe sama k osobní zodpovědnosti, samostatnosti, spolupráci a zdravému sebevědomí. Všechny tyto stránky osobnosti je pro umělecké vzdělávání potřeba rozvíjet. Jednoduché zásady pomůžou dětem samostatně se připravovat na hodiny, hodnotit svou práci, stanovovat si cíle a priority nebo se zbavovat trémy. Program I ve mně je lídr je jedna z cest, jak jednodušeji vybudovat a posílit tyto vlastnosti a dovednosti v našich žácích.

Každý člověk v sobě má specifický talent a my chceme, aby žáci s tímto vlastním přirozeným potenciálem dokázali pracovat a rozvíjeli ho. Principy programu I ve mně je lídr žákům pomůžou lépe vyjadřovat své myšlenky, jednat empaticky a spolupracovat s ostatními, ale také inspirovat sebe i druhé.

Víme, co a proč děláme. Vytváříme bezpečný prostor, kde všichni můžeme růst. Jsme škola příležitostí.

Vaše ZUŠ

O programu "I ve mně je lídr"

POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU
Ct / 30. brezen 2019 v 11:58

Absolventské představení žáků literárně-dramatického oboru se koná ve čtvrtek 9. května 2019 od 18:30 v prostorách Cavern Clubu v KD Střelnice Kadaň.

ŠKOLNÍ PŘEHLÍDKA SLAVÍK A KLEMENTÝNKA 2019
Ct / 27. brezen 2019 v 16:33

Školní přehlídka Slavík a Klementýnka 2019 se konala ve dvou částech. Výtvarnou část tvořila výstava výtvarných děl v prostorách školy, která byla zahájena 18. března 2019. Hudební část tvořila hudební přehlídka komorních vystoupení žáků hudebního oboru, která se konala 17. dubna 2019. Vyhlášení výsledků a ocenění všech účinkujících se konalo 24. dubna 2019.

Pozvánka na III. ročník přehlídky Slavík a Klementýnka
Ct / 15. brezen 2019 v 13:49

Školní přehlídka Slavik a Klementýnka již třetím rokem podporuje vzájemnou spolupráci žáků. Co si pro letošní rok připravili, uslyšíte ve středu 17. dubna od 16 hodin v KD Střelnice.