KLAVÍRNÍ PEDAGOGIKA A INTERPRETACE 2. DÍL

út / 16. brezen 2016 v 12:26

Klavírní pedagogika a interpretace 2. dílSrdečně zveme pedagogy hry na klavír na 2.díl klavírního semináře  Mgr. Hany Tölgové (vedoucí klavírního oddělení Konzervatoře v Teplicích a dlouholeté zkušené pedagožky a lektorky klavírní hry, více o lektorce viz. níže).

Seminář se koná v sobotu 7.5. od 10:00 do 15:00 u nás v ZUŠ na sále.

Podtitulem letošního dílu Klavírní pedagogiky a interpretace je - Jak správně číst mezi hudebními řádky- romantismus není 20. století.

Máte možnost se zúčastnit i se svým modelovým žákem, pokud budete chtít. V případě že ano, je nutné zaslat notový materiál na adresu zusks.kadan@seznam.cz či poštou na adresu ZUŠ KS Kadaň, Jana Švermy 474, 432 01 Kadaň do neděle 3. 4. 2016, aby se lektorka mohla dopředu připravit.

Seminář je akreditovaný MŠMT.

Podmínkou účasti není absolvování předešlého dílu.

Cena za seminář je pro pedagoga- 500,- a pro studenta konzervatoře po předložení průkazky o studiu- 200,-  Seminář je pro žáky ZUŠ zdarma.

Uzávěrka přihlášek je do 30. dubna.

Úhrada kurzovného proběhne na fakturu (dostanete v den semináře) či v hotovosti v den semináře.

Přihláška: ve fotogalerii

Průběh semináře:

V úvodu proběhne krátká teoretická část k vymezení zásad interpretace daných stylových období.

V praktické části bude lektorka dané zásady či problémy demonstrovat při výuce s modelovými žáky. Behem výuky bude promítán notový materiál modelových žáků. V případě zájmu lze notový materiál na místě okopírovat nebo Vám ho zašleme na email.

V rámci semináře bude připraveno drobné občerstvení (sladké pečivo, chlebíček) a pitný režim (káva, čaj, voda)

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme na emailu zusks.kadan@seznam.cz, nebo na telefonním čísle 776 297 892 (ředitelka školy Jitka Stasinka Slivoňová) či na pevné lince školy 474 343 282.

Těšíme se na setkání :-)

Na závěr malé ohlednutí za 1. dílem...

Poselství semináře? "Naše práce je každý den jiná, tvůrčí a rezignace do ní nepatří."

Postřehy jednotlivých účastníků:

Seminář pěkně oprášil poznatky.
Seminář především motivoval a inspiroval k další práci. Využiji v praxi.
Seminář mi připomenul a oživil poznatky z klavírní pedagogiky. Využiji v praxi při výuce.
Seminář mi přinesl nové poznaky i motivaci, využiji v praxi. Super projekce notového materiálu.
Dirigent - děkuji za připomenutí.
Bylo to moc pěkné.

O lektorce :

Mgr. Hana TÖLGOVÁ

(nar. 28.7.1959 v Semilech)

·       Absolventka teplické konzervatoře u Věry Vlkové (1980)

·       AMU Praha absolvovala 1989 ve třídě doc. Zdeňka Jílka

·       Od roku 1989 vyučuje HO klavír na konzervatoři v Teplicích
·       Od roku 1980 učí a spolupracuje se ZUŠ

·       Od počátku se věnuje především pedagogické a metodické práci
·       V souvislosti s tím je aktivní i v lektorské činnosti pro ZUŠ

·       V současnosti vedoucí klavírního oddělení teplické konzervatoře, vyučuje kromě HO i vyučovatelskou praxi a interpretační seminář
·       Vychovala řadu klavírních pedagogů severočeského regionu.

út / 31. brezen 2023 v 12:39

út / 18. brezen 2023 v 13:32