ŠVP Light verze

Ct / 23. duben 2018 v 19:42

Školní vzdělávací program ZUŠ Klementa Slavického v Kadani - studijní předmět Hra na klavír

První cyklus včetně dvou přípravných ročníků = 7 let

1. ročník

Během roku se naučíš správně sedět u klavíru a začneš se učit přirozeně držet ruce. Dokážeš si zahrát různá říkadla a jednoduché melodie podle sluchu.

2. ročník

Už se zvládneš sám/a orientovat na klaviatuře a začneš používat také notový zápis. Zahraješ jednoduché písně a zvládneš si je i sám/a jednoduše doprovodit.

3 ročník

Během roku se seznámíš s melodickými ozdobami jako jsou – příraz, nátryl, mordent a naučíš se je využívat v oblíbených skladbách. V polyfonních skladbách budeme společně vyhledávat jednotlivé hlasy a pastelkami je barevně odlišíme. Ve vybraných skladbách se budeme věnovat především pravidlům stylové hry.

4. ročník

Ve vybraných skladbách se budeme společně zabývat charakterem skladby, dynamikou, volbou vhodného tempa, frázováním a správnou pedalizací. Naučíš se v písničkách nalézat sluchem vhodný akord a také ho pojmenovat.

5 ročník

Repertoár bude složen ze skladeb různých stylových období a žánrů. Ve vybraných skladbách budeš umět využívat širší škálu výrazových prostředků.

6. ročník

Ve vybraných skladbách se naučíš vysvětlit jejich strukturu. Zahraješ několik skladeb z listu, doprovodíš oblíbené písně podle akordických značek. Zvládneš zahrát oktávy, rozložené velké kvintakordy a stupnice v kombinovaném pohybu.

7. ročník

Výrazové a technické schopnosti, které si nabyl/a studiem prvního cyklu uplatníš při interpretaci skladeb, které zahraješ na svém absolventském vystoupení.

Druhý cyklus = 4 roky

I. ročník

Největší důraz bude kladen na uplatnění osvojených výrazových a technických dovedností v interpretovaných skladbách. Tvým úkolem bude vytvořit si vlastní pojetí skladeb, ve kterých je využita celá škála zvukových možností nástroje. Repertoár bys tento rok měl částečně nastudovat sám.

II. ročník

Zahraješ skladby různých stylů a žánrů. Tvým úkolem bude formulovat a zdůvodnit vlastní názor na hudbu různých stylových období v souvislosti s interpretovanými skladbami.

III. ročník

Samostatně nastuduješ část svého repertoáru. Budeš mít možnost si vybrat repertoár dle svého zájmu a dispozic. Tvým úkolem bude formulovat a zdůvodnit vlastní názor na svůj výkon nebo výkon jiného interpreta.

IV. ročník

Skladby, které si poslechneš, budeš hodnotit po stránce formální, obsahu a charakteru. Naučíš se orientovat v hudebních stylech a žánrech a přiřadíš k nim významné české a světové autory. Dokážeš vyhodnotit své hráčské kvality a s ohledem na ně navrhneš své možnosti dalšího uplatnění po ukončení studia.

Žáci, kteří nastupují do prvního ročníku ve věku 13 let jsou dle potřeby zařazeni do přípravného ročníku druhého stupně.

Žáci jsou přijímáni od 5 let! Pouze v případě mimořádně talentovaného žáka, je možné přijmout žáka ve 4 letech.

POZVÁNKA NA ŽÁKOVSKÝ KONCERT
Ct / 2. duben 2018 v 14:19

Žákovský koncert se bude konat ve středu 14. listopadu 2018 od 17:00 v prostorách kostela Stětí sv. Jana Křtitele

JÁMA A KYVADLO a vzpomínka na Mladou Smetanovu Litomyšl
Ct / 25. duben 2018 v 13:50

Literárně-dramatický a taneční obor představil své pojetí inscenace A. E. Poa Jáma a kyvadlo na známém mezinárodním uměleckém festivalu Mladá Smetanova Litomyšl. Kadaňská repríza tohoto představení se koná v pondělí 12. listopadu 2018 v KZ Orfeu od 17:00

TANEC OKEM FOTOGRAFA
Ct / 25. duben 2018 v 14:12

Výstava fotografií s názvem TANEC OKEM FOTOGRAFA Vás provede představeními, mezioborovými projekty a přehlídkami tanečního oboru, který na naší škole vede paní učitelka Karolína Hadrávková, DiS. Výstava proběhne v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani od 1. listopadu do 17. prosince 2018.