TANEC OKEM FOTOGRAFA

So / 25. říjen 2018 v 14:12

"Tanec je pro nás komunikací a pohyb vyjadřovacím prostředkem, jazykem těla."

Výstava fotografií zachycuje kouzelné prchavé momenty tanečníků na prknech, které pro ně znamenají svět, protože ať už stojí na jakémkoliv jevišti, jejich snažení je vždy stoprocentní a plné radostného nasazení. Na snímcích fotografů Petra Kozelka a Michaely Šindelářové jsou žáci tanečního oboru naší Základní umělecké školy Klementa Slavického, který nemá sice dlouhou historii, ale i za tu dobu dosáhl svých úspěchů a vybudoval pevné zázemí pro tancechtivé žáčky i žáky. Vzdělává děti od pěti do osmnácti let v tanečních technikách, které kultivují jak fyzickou, tak i duševní stránku člověka, protože taneční hodiny neučí jen pohybovým dovednostem, ale rozvíjí sociální cítění a smysl pro odpovědnost za společnou práci. Přesah tanečního umění ve výchově a vzdělávání dětí je tudíž obrovský.

Smyslem a specifikem našeho tanečního oboru je rozvíjet přirozené pohybové schopnosti žáků, vést je k poznání svého těla a umu ovládat vlastní tělo co nejdokonaleji podle individuálních dispozic tak, aby jím byli schopni promlouvat a vyjadřovat vlastní prožitky. Proto je významnou součástí hodin improvizace, při níž jsou žáci směřováni k hledání vlastního osobitého pohybového slovníku, k samostatnosti a kreativitě. Vedle rozvoje pohybových dovedností jsou také žáci podněcováni k rozeznávání uměleckých hodnot a k orientaci ve sféře tanečního umění. Seznamují se ale i s ostatními uměleckými obory v podobě mezioborové spolupráce, při níž vzniklo již několik představení. Tanečníci získávají přehled o tanci a umění, a co je nejdůležitější, získávají k tanci vřelý vztah, který přetrvá po celý život. Naším cílem není vychovat jen potenciálního profesionálního tanečníka, ale zejména citlivou, vnímavou a tvořivou osobnost s láskou k tanci.

Výstava fotografií s názvem TANEC OKEM FOTOGRAFA Vás provede představeními, mezioborovými projekty a přehlídkami tanečního oboru, který na naší škole vede paní učitelka Karolína Hadrávková, DiS. Výstava proběhne v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani od 1. listopadu do 17. prosince 2018.

Tanec okem fotografa

Výstava fotografií Petra Kozelka z choreografií tanečního oboru. 1. listopadu - 17. prosince 2018 Galerie pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani

VYSVĚDČENÍ a ŘEDITELSKÉ VOLNO
So / 19. říjen 2020 v 08:42

na pondělí a úterý 29. a 30. června 2020 je vyhlášeno ředitelské volno. V těchto dnech budeme pomalu chystat učebny nehudebních oborů (taneční, výtvarný a literárně-dramatický) k přestěhování do nové budovy v ulici Dvořákova č.p.722. Vysvědčení vydáváme od pondělí 22. června do pátku 26. června 2020.

Přejeme vám krásné a pohodové prázdniny a budeme se těšit na další společný školní rok. Od úterý 2. září 2020 startujeme. Hudebníci ve Františkánském klášteře a výtvarníci, tanečníci a dramaťáci snad již v nové budově v ulici Dvořákova č.p. 722. O podrobnostech startu nového školního roku vás budeme informovat na emaily po polovině srpna 2020.

Užívejte volné dny a buďte fit!

Těšíme se na vás po prázninách, vaše ZUŠ smiley

ZÁPIS DO ZUŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021
So / 9. říjen 2020 v 08:39

Vážení rodiče a milí zájemci o umělecké vzdělávání, zápis a přijímací řízení do nového školního roku bude probíhat od 1. do 11. září 2020 v sídle školy. Prozatím si můžete vyplnit předběžnou elektronickou přihlášku (www.izus.cz). Více informací o volných místech v jednotlivých uměleckých oborech a odkaz na přihlášku najdete v příspěvku.

ČTVERYLKA
So / 25. říjen 2020 v 12:08

Kurz uměleckých předpokladů ČTVERYLKA  se již do konce školního roku 2019/2020 neobnoví.