TANEC OKEM FOTOGRAFA

So / 25. říjen 2018 v 14:12

"Tanec je pro nás komunikací a pohyb vyjadřovacím prostředkem, jazykem těla."

Výstava fotografií zachycuje kouzelné prchavé momenty tanečníků na prknech, které pro ně znamenají svět, protože ať už stojí na jakémkoliv jevišti, jejich snažení je vždy stoprocentní a plné radostného nasazení. Na snímcích fotografů Petra Kozelka a Michaely Šindelářové jsou žáci tanečního oboru naší Základní umělecké školy Klementa Slavického, který nemá sice dlouhou historii, ale i za tu dobu dosáhl svých úspěchů a vybudoval pevné zázemí pro tancechtivé žáčky i žáky. Vzdělává děti od pěti do osmnácti let v tanečních technikách, které kultivují jak fyzickou, tak i duševní stránku člověka, protože taneční hodiny neučí jen pohybovým dovednostem, ale rozvíjí sociální cítění a smysl pro odpovědnost za společnou práci. Přesah tanečního umění ve výchově a vzdělávání dětí je tudíž obrovský.

Smyslem a specifikem našeho tanečního oboru je rozvíjet přirozené pohybové schopnosti žáků, vést je k poznání svého těla a umu ovládat vlastní tělo co nejdokonaleji podle individuálních dispozic tak, aby jím byli schopni promlouvat a vyjadřovat vlastní prožitky. Proto je významnou součástí hodin improvizace, při níž jsou žáci směřováni k hledání vlastního osobitého pohybového slovníku, k samostatnosti a kreativitě. Vedle rozvoje pohybových dovedností jsou také žáci podněcováni k rozeznávání uměleckých hodnot a k orientaci ve sféře tanečního umění. Seznamují se ale i s ostatními uměleckými obory v podobě mezioborové spolupráce, při níž vzniklo již několik představení. Tanečníci získávají přehled o tanci a umění, a co je nejdůležitější, získávají k tanci vřelý vztah, který přetrvá po celý život. Naším cílem není vychovat jen potenciálního profesionálního tanečníka, ale zejména citlivou, vnímavou a tvořivou osobnost s láskou k tanci.

Výstava fotografií s názvem TANEC OKEM FOTOGRAFA Vás provede představeními, mezioborovými projekty a přehlídkami tanečního oboru, který na naší škole vede paní učitelka Karolína Hadrávková, DiS. Výstava proběhne v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani od 1. listopadu do 17. prosince 2018.

Tanec okem fotografa

Výstava fotografií Petra Kozelka z choreografií tanečního oboru. 1. listopadu - 17. prosince 2018 Galerie pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani

ŽÁKOVSKÝ KONCERT
So / 15. říjen 2020 v 10:03

Žákovský koncert se koná ve středu 22. ledna od 18 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele

ZRUŠENÍ VÝUKY LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU - 6.1.2020
So / 6. říjen 2020 v 12:14

Dne 6. 1. 2020 je zrušena výuka literárně-dramatického oboru pod vedením paní učitelky T. Bergmanové, výuka pod vedením pana učitele M.Metlického probíhá se změnou vzhledem k akci Tříkrálová sbírka. Děkujeme za pochopení.

TŘÍKRÁLOVÉ SETKÁNÍ
So / 6. říjen 2020 v 12:24

Tříkrálové setkání se koná v pondělí 6. ledna 2020 od 15:00 so 17:00 na Mírovém náměstí v Kadani.